Probudili jste se už tak, že jste se nemohli ani trochu pohnout? Tady máte důvod, proč se vám to stalo


Zažili jste už pocit, že jste se nemohli po probuzení pohnout? Nemohli jste hnout ani rukama a ani nohama – jako byste byly stuhlí. Mnoho lidí na tomto světě se už střetlo s podobnou zkušeností – Potom máte dokonce takový divný pocit, že se něco při vás pohybuje. Když jste se rozhodli křičet, nepodařilo se vám to. Někteří lidé měli i stav, že se dokonce dusili. Máte pocit, že vás napadla nějaká kreatura, ale nevidíte jí? Už jste se ocitli v této situaci?

První co byste měli vědět, že toto je spánková paralýza a je to jedna z nejděšivějších zkušeností. Nebojte se, je tu naprosto jednoduché vysvětlení co se za tím skrývá. Před výzkumem o tom lidí debatovali a přiřazovali to k nadpozemským bytostem, že prý to způsobují démoni. Toto není žádná pravda. Děje se to proto, že váš mozek už je vzhůru, ale vaše tělo stále spí. Je to situace, kdy tělo a mysl jsou mezi spánkem a probuzením se. Důvod je ten, že jste ve fázi REM spánkového režimu a sníte. Takže, ty strašidelné stíny a halucinace nejsou skutečné. Proto, že vy si myslíte, že jste vzhůru, ale vaše mysl stále snívá a to je ten důvod, proč vše vypadá tak realisticky.

A teď tu nastává zásadní otázka – jak zabránit takové spánkové paralýze? Musíte se však zamyslet nad sebou a zeptat se sebe na to, kolik hodin denně spíte a nebo či se necítíte úzkostně a nebo jestli náhodou před spaním nesledujete strašidelné filmy ? Toto všechno mohou být důvody pro spánkovou paralýzu. Tak teď byste si měli uvědomit, že za vším stojí stres a měli byste začít více relaxovat. To znamená, že když nemáte stres, potom budete mít dobrý spánek. Je taky možné, že berete nějaké léky, které vám nedělají na mysl dobře hlavně ve spánkovém cyklu a nebo to taky můžete mít dědičné. Pokud tyhle problémy máte dlouhodobě, tak bysme doporučili navštívit lékaře.