S tímto trikem Vám snadno zakoření každá kupovaná růže z květinářství. Budou Vám růst i několik měsíců!


Nejste profesionální zahradník? To vůbec nevadí. S tímto trikem dokážete vypěstovat nádherné růže.

Zima je nejlepší čas na zakořenění růží. Pokud máš ve váze pár růží tak ještě dlouho si můžeš užívat jejich krásy, pokud je vymátit a zasadíš.

Potřebuješ:

–  1 růži, kterou musíš stimulovat, aby vypustila kořeny a mohl si ji zasadit.

Vrch růže odřízni tak, aby nezůstal žádný květ na stonku a stonek musí být 25 cm dlouhý. Místo, kde si z růže uřízl natři voskem. Listy Odřízni také a trošku Odřízni i ze spodní části růže. Spodní část růže musíš už jen stimulovat, aby pustila kořeny. Můžeš vyzkoušet všechny 3 způsoby k dosažení toho, aby růže pustila kořeny, ale každý způsob vyzkoušej na rozdílné spodní části růže ne na téže a pak můžeš porovnat, který způsob funguje nejlépe.

Zakořenění růží

1) Do 1 litru vody dej čajovou lžičku droždí. Spodní část růže (ne tu, kterou jsme natřeli voskem) dej do vody. 1/3 stonky ať je ve vodě a nech ji tam 1 den. Potom stonek opláchni vlažnou vodou a dej do láhve tak, aby polovina stonku byla ve vodě. Vždy dolívej vodu, aby byla vždy polovina stonku ve vodě dokud nezačne pouštět kořeny.

2) Do 1 litru přidej polévkovou lžíci medu a rozmíchej, aby se med rozpustil. Dej do ní stonek růže a nech ji tam 12 hodin tak, aby 1/3 stonky byla ve vodě. Potom růži přendáme do jiné láhve tak, aby stonek byl do poloviny ve vodě.

3) Do vázy dej vodu a dej do ní 10 čerstvých kapek Aloe vera šťávy. Pokud máš doma květ Aloe vera, tak si to můžeš vyzkoušet. Aloe vera urychlí růst kořenů a také posiluje růži. Voda ať je po poloviny stonku po dobu 10 dní a po 10 dnech přidej ještě 6 kapek šťávy z Aloe.

– Pokud již vidíš kořeny z růže tak kořeny zasypej půdou a o pár dní později budeš mít překrásné růže.